Плачинда Сергій Петрович (або за творчим псевдонімом – Сергій Кожухар) – відомий радянський та український літератор, публіцист, літературний критик.

Був народжений 18 червня 1928 року на хутор Шевченково, що на Кіровоградщині. Роки дитинства та юнацтва письменника припали на сумнозвісні часи Голодомору та німецько-фашистської окупації. У повоєнні роки хлопець пішов працювати механіком до радгоспу та, одночасно, навчався у середній школі. Отримавши атестат, він виїхав до Києва, де склав іспити для вступу до державного університету на факультет філології. Продемонструвавши неабиякий хист до літературної діяльності, С. Плачинді запропонували стати аспірантом інституту літератури ім. Т. Шевченка. Тривалий час після закінчення навчання, він працював там науковим співробітником. В роки здобуття державної незалежності Україною, літератор був активним учасником Народного Руху, здійснював політичну діяльність шляхом створення Української селянської демократичної партії. Пішов з життя митець 7 вересня 2013 року.

Перу С. Плачинди належать повісті «Взяти на себе», «Синьоока сестра», романи «Ревучий», «Степова сага». Крім того, у 1993 в світ вийшов укладений ним «Словник давньоукраїнської міфології».

Коментарі

Кількість коментарів: 1
Олена Сойко:
04.02.2015 22:46

Колись я читала Роксолану Сергія Плачинди. Вона була заборонена. Дуже цікава.

Залишити коментар