Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/libruk/libruk.com.ua/www/wp-content/themes/l/single-writers.php on line 94
Плужник Євген

Плужник Євген

  • Дата народження: 26 грудня 1898
  • Дата смерті: 02 лютого 1936
  • Місце народження: с. Кантемирівка (Східна Слобожанщина)
  • Жанри:

Плужник Євген Павлович (26 грудня 1898 р. — 2 лютого 1936 р.) – український письменник-драматург, поет-лірик, перекладач.

Уродженець с. Кантемирівка, що на Слобожанщині. Початкову освіту отримував у гімназії м. Вороніж, однак через потяг до революційної діяльності та участь у заборонених гуртках, був виключений. Тому продовжив навчання у гімназії в Ростові-на-Дону. У 1918 р. хлопець разом із батьками переїжджає до Полтави, де заробляє на життя вчителюванням. А вже через декілька років Є. Плужник рушає до Києва, де отримує вищу освіту за фахом «зоотехнік”, а згодом – залишає інститут заради акторської кар’єри. Проте, мрії літератора не вдалося здійснитися: він захворів на туберкульоз, а тому з’явилася термінова потреба у тривалому лікуванні. В 1934 році, за підозрою в належності до терористичної організації, письменника було засуджено до ув’язнення в таборі на Соловках, де він і помер на 38-му році життя.

Перші авторські вірші були опубліковані в збірці «Дні» 1920 року. Сповнені глибоким ліризмом та неповторною чуттєвістю, вони були високо оцінені колегами-літераторами та читачами. Серед найвідоміших прозових творів митця є роман «Недуга», п’єси «Болото», «У дворі на передмісті» тощо.

Коментарі. Рецензії. Відгуки