Валер’ян Львович Поліщук народився 19 вересня 1897р. у с. Більче на Волині. Вище навчання розпочинав у Петербурзькому інженерному інституті, але захоплення літературою переважило, й він подався до Кам’янець-Подільського університету на історико-філологічний факультет. Перебував у партії есерів-боротьбистів, брав участь у страйку Директорії УНР проти гетьмана Скоропадського, 1920-го року в Києві співпрацював з газетою «Більшовик», 1921 – переїхав до Харкова, був в організації українських пролетарських письменників «Гарт», згодом заснував групу літераторів-модернистів «Авангард».

Намагаючись наблизити римоване слово до сучасного рівня, захопився верлібром, вважаючи цей стиль за одностайну систему, яка взмозі втілити особливу ритміку революційної сучасності. Перша збірка «Соняшна міць» (1920) складається саме з таких віршів.

В.Поліщук проявив себе не тільки як поет, а й як прозаїк, літературний критик та теоретик. Самостійними книгами вийшло більше 50 його творів, найвідоміші з яких: «Книга повстань», «Ленін», «Розкол Європи», «Пульс епохи» та інші.

Треба зазначити, що деякі його твори критикувалися в радянській пресі за шовінізм.

У листопаді 1934-го Поліщука з іншими літературними діячами заарештували органи ДПУ, звинувативши в участі у так званому центрі антирадянського боротьбистського товариства. У березні наступного року присудили 10 років ГУЛАГу. Але згодом змінили на розстріл, що й виконали 9 жовтня 1937р.

Твори

  • Адигейський співець

    поема
  • Вірші

    вірші, збірка

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар