Степан Процюк народився 13 серпня 1964 року у с.Кути на Львівщині. Навчався у Івано-Франківському педінституті, закінчив аспірантуру. Паралельно із літературною діяльністю, викладає у Прикарпатському університеті ім.Василя Стефаника.

Починав, як поет, у літ.гурті “Нова дегенерація”. Українські літературознавці вважають, що це угруповання зробило справжній вибух в українській літературі початку незалежності. Гуртківці друкувались спільно: видали збірки “На вістрі двох правд”, “Апологетика на світанку”, “Завжди і ніколи”.

В середині 90-х Процюк переходить із поезії на прозу та есеїстику: видає збірку “Лицарі стилосу й кав’ярень”, повісті “Шибениця для ніжності”, романи “Інфекція” і “Тотем” та інші твори.

Помітне явище в українській літературі для підлітків – трилогія Процюка “Марійка і Костик”, що вийшла у видавництві “Грані-Т”. У своєму жанрі – книги для підлітків про перше кохання – ця трилогія вважається чи не найпомітнішою в нашому письменстві. Це ж видавництво випустило серію “Життя видатних дітей”, у якій Процюк відзначився книгою про Винниченка, Стефаника, Тесленка, Юнга та Ніку Турбіну.

Степан Процюк є членом Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу. У 2015 році отримав відзнаку “Золотий письменник України”.

Новини, пов'язані з автором

Події за тиждень 13.04.2020 – 19.04.2020

20.04.2020
Зображення для новини Події за тиждень 13.04.2020 – 19.04.2020
Український інститут книги розпочав прийом заявок на програму перекладів Translate Ukraine, яка частково відшкодовуватиме витрати на видання української літератури іноземною мовою. Прийом заявок ...
  • #дайджест
  • #Процюк Степан
  • #Український інститут книги
  • #Чех Артем

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар