Пилипенко Сергій Володимирович, відомий в літературних колах під псевдонімами Сергій Сліпий, Книгочій, Плугатар, Слухач, народився у Києві 22.07.1891р. Під час навчання у гімназії вступив до лав есерів, 1909-го навчався на історичному факультеті університету, але 1912-го за революційну діяльність був відрахований з вишу із забороною в’їзду до університетських міст.

До початку І світової вчителював у Броварах, влітку 1914-го був направлений на фронт. Молодий, сміливий, навіть зухвалий вояк пройшов героїчний шлях від рядового до капітана. За мужність і відвагу був відзначений низкою бойових офіцерських нагород, мав три поранення й дві контузії.

Після демобілізації 1918-го повернувся до Києва, став редактором есерівської газети, був учасником повстання проти Скоропадського. Але його погляди й ставлення до радянської влади конче розійшлися з переконаннями есерів та есдеків, на тлі чого він 1919-го вийшов з партії та вступив до партії більшовиків. Але, працюючи редактором низки газет і журналів, гуртував навколо себе молодих письменників-патріотів, які у подальшому були репресовані. А 1923-го був ініціатором переведення української абетки на латину.

Все це викликало певний інтерес НКВС, 29.11.1933 на його квартирі провели обшук, після чого арештували за обвинуваченням у ідеологічній нестійкості й примирливому ставленні до «націоналістичних елементів». Рішенням судової трійки засуджений до розстрілу, що й відбулося 03.03.1934.

Літературна спадщина С. Пилипенка складається з 30 збірок оповідань і байок та низки літературно-оглядових статей.

Твори

  • Вибрані твори

    байки, гумор, дума, збірка, оповідання

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар