Руданський Степан Васильович (25 грудня 1833 р.— 3 травня 1873 р.) – відомий вітчизняний поет, перекладач та знавець античної літератури.

Виходець із родини священика с. Хомутинці Подільської губернії. Найперші знання взяв від дяка, а потім пішов навчатися до Шаргородської бурси та духовної семінарії, що у Камянці-Подільському. Однак, у 1856 році, всупереч волі батька він робить відчайдушний крок в житті: вирішує виїхати до Петербурга і вступити до медико-хірургічної академії. Саме цей період став найбільш яскравим та плідним для С. Руданського, як літератора: він починає друкувати власні балади, сатиричні вірші, казки та поеми. У 1861 р. він отримує посаду міського лікаря м. Ялти, що в Криму, де й працював до останнього дня. Внаслідок невиліковної хвороби, що точила його із середини ще з років студентства, він помер на 40-му році життя.

До історії вітчизняної літератури С. Руданський увійшов як засновник нового поетичного жанру – віршованої гуморески-співомовки. Крім того, його перу належать сатиричні твори міжнаціональної та антиімперської спрямованості. Серед них такі, як «Чорт», «Указ», «Вечорниці», «Купці», «Засідатель» та ін.

Твори

  • Збірка

    вірші
    3

Коментарі

Кількість коментарів: 1
Руслан Ільків:
15.08.2015 00:20

Подобається С. Руданський, хоча і не все прочитав.

Залишити коментар