Савченко Яків Григорович 02.04.1890 родом з Полтавщини з бідної родини селян-ремісників. Мабуть, тому хлопчина не закінчив реальну школу, а потім і університет. Деякий час вчителював у сільських школах на Сумщині, але тяжіння до літератури переважило. 1913-го вийшов його перший твір «Ілюстрована Україна».

Творчі пошуки кидали поета з однієї течії в другу – від символізму («Поезії», 1919), модернізму та панфутуризму до пролетарського мистецтва («Земля», 1922). Розчарувавшись, відійшов від поезії та зайнявся літературознавством і критикою.

У 20-ті роки працював редактором київських газет, де часто друкувалися його окремі вірші, з 1931 – на кінофабриці. Водночас був викладачем теорії драми на сценарному та режисерському факультетах Київського інституту кіномистецтва. Але 1933-го був звільнений з усіх посад «за націоналістичні погляди». Невдовзі почалися арешти письменників так званого «Розстріляного відродження», все частіше приходило розуміння, що незабаром прийдуть і за ним…

Після арешту у вересні 1937 Савченку висунуте звинувачення в антирадянській, націоналістичній, шпигунській, терористичній та шкідницькій діяльності. Того ж року його стратили на Соловках. А 27.11.1958 за клопотанням Спілки письменників України посмертно реабілітували через відсутність складу злочину.

Твори

  • Вірші

    вірші, збірка

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар