Щербак Юрій Миколайович (12 жовтня 1934 року народження) – український публіцист, кіносценарист, письменник.

Уродженець м. Київ, він провів там більшу частину життя. Закінчивши школу, у 1958 р. хлопець прийняв рішення пов’язати своє долю із медициною, тож вступає до медичного інституту у столиці за фахом «санітарний лікар». Під час навчання зацікавився епідеміологією та проблемами інфекційних захворювань. Саме дослідженнями у цій галузі він займався майже 30 років, за підсумками яких захистив докторську роботу та отримав відповідне наукове звання. З 1990 по 2009 роки Ю. Щербак розпочинає активне політичне життя: очолює партію, працює в центральному апараті уряду, а також в різні роки займає посади «Повноважного посла» до США, Канади, Ізраїлю.

Перші літературні спроби письменник робив ще за часів студентства. Натхненний воєнними подіями, свідком яких він був сам, Ю. Щербак у 1966 р. публікує дебютну повість за назвою «Як на війні», що згодом принесла йому неабияку славу. Більшість творів митця написані в стилі «міської прози». Це, зокрема, «Бар’єр несумісності», «Чорнобиль», «Причини і наслідки».

Коментарі

Кількість коментарів: 5
Зеновій:
21.06.2016 18:29

Коментар до твору “Час смертохристів. Міражі 2077”:
На даний час кращого нічого в нашій літературі немає. Це повинні читати всі, хто вважає себе українцем. Таке враження, що ” міражі” почалися вже. А “читачка” хай смакує Оруелла. У кожного свої смаки або “хто на що вчився”.

читачка:
13.04.2016 02:13

Коментар до твору “Час смертохристів. Міражі 2077”:
Як на мене,то це просто своєрідний переспів Оруелла….ця урядова будівля на десять поверхів під і над землею вам нічого не нагадує? Дуже прозора алюзія на сучасність, якщо вже автор взявся за жанр дистопії, то хоча б ознайомився з якимись футуристичними прогнозами щодо науки та техніки….. Неприємно вразили сторінки,де автор “натякає” на таку собі вульгарну письменницю пані Ксеню… Це просто принизило письменника в моїх очах. Це ницо, негарно, гидко. Та все ж гарна спроба написати український варіант такого популярного на сьогодні жанру.

Юлія:
22.01.2016 22:42

Коментар до твору “Час смертохристів. Міражі 2077”:
Чудова книга! Описується можливий варіант розвитку історії світу і України зокрема. Автор показує зворотній бік політики, битва за владу розібрана на деталі. Любов також присутня. Та, що допомагає вижити у найскладніших ситуаціях. Перегук із реальним сьогоденням розуміється відразу. Є ще друга частина цього роману. Усім раджу прочитати обидві!

Гість:
06.05.2015 19:50

Коментар до твору “Час смертохристів. Міражі 2077”:
Читаючи мріяв про те, щоб колись побачити дуже якісну екранізацію, українська “бондіана” ,але без плагіату, дуже сподобалось)!

Олександра:
19.02.2015 22:46

Коментар до твору “Час смертохристів. Міражі 2077”:
Чудовий твір! Неможливо відірватися! Переплетення сучасності і майбутнього України. Дуже цікаво!

Залишити коментар