Скрипник Леонід Гаврилович, 1893р.н., родом з Харкова. Вищу освіту отримав у Київському політеху. Пройшов війну 1914-го, як інженер брав участь у будівництві Мурманської залізниці. Був одним з перших учнів і помічників професора Жуковського, який працював у галузі аеродинаміки. Під час цих досліджень здійснив перші спроби польотів на аероплані.

Після революції працював на Київській залізниці, згодом змінив інженерію на культурно-мистецьку діяльність: спочатку була Одеська кінофабрика, після чого у Харкові вийшли дві його книжки з теорії кіномистецтва, – перші, що видані українською. Потім працював у редакціях журналу «Всесвіт» та місцевої газети, де публікувалися його повісті, нариси, інші твори. У А у видавництві «Нова генерація» під псевдонімом Левон Лайн вийшов друком його роман «Інтелігент» (1929).

Залишився нащадкам його незавершений роман «Епізоди з життя чудної людини», окремі глави якого виходили в журналі «Червоний шлях» як самостійні оповідання.

23.02.1929р. життя письменника несподівано обірвалося від туберкульозу. Йому було лише 35 років…

Невдовзі журнал «Кіно» запровадив щорічну премію імені Леоніда Скрипника за найліпшу україномовну статтю чи книжку з теорії кіномистецтва.

Твори

  • Іван Петрович і Феліс

    оповідання
  • Інтеліґент

    роман, сатира
  • Перше кохання Івана Петровича

    оповідання

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар