Людмила Скирда народилась 15 вересня 1945 року у місті Кіровоград в родині службовців. З 1950 року її родина проживає в Києві, де у 1968 році Людмила Скирда закінчила філологічний факультет Київського державного університету ім. Тараса Шевченка.

Перші вірші поетеси були опубліковані в газеті “Літературна Україна” і в журналі “Дніпро” у 1962 році. Вони були передруковані українською діаспорою в Канаді, США та Польщі. Після виходу першої книги “Чекання” у 1965 році, почали з’являтись захопливі відгуки в іноземній пресі та жорстка критика у радянській.

У 1968 році Людмила Скирда вступила до аспірантури Київського державного університету. У 1974 році вона захистила кандидатську дисертацію, присвячену творчості репресованого поета Євгена Плужника і почала працювати доцентом кафедри історії української літератури в КДУ.

З 1986 по 1988 Людмила Скирда перебуває у докторантурі, де завершує роботу над докторською дисертацією, присвяченою українській поемі.

З 1988 року Людмила Скирда вирушає до Відня, де її чоловік – український дипломат Юрій Костенко – обіймає посаду Постійного представника України при міжнародних організаціях, а згодом стає першим Надзвичайним і Повноважним Послом незалежної України в Австрійській Республіці. Невдовзі з’являються її книги віршів німецькою мовою «День Душі» (1994) та «Медитації біля Стефансдому»(1994).

У 1994 році чоловіка Людмили Скирди Юрія Костенка призначено Надзвичайним і Повноважним Послом України у ФРН і вона переїздить до Бонну, де продовжує свою творчу діяльність. У Німеччині виходять її книги “Рейнські елегії” (1995), “В обіймах Югентстилю” (1996).

З 1997 по 2000 рік поетеса живе і працює в Києві, де видає книги «Ad astra» та «Рожевий янгол або композиції за кермом».

З 2001 року чоловіка Людмили Скирди Юрія Костенка було призначено Надзвичайним і Повноважним Послом України в Японії, куди поетеса переїздить і де живе і працює до 2006 року. За цей час вона видає книги японською мовою “Сад любові і сонця” (2004), “Чарівна мушля”(2004) та українською – ” Дзуйхітцу від сакури “(2005), перекладає українською мовою книгу “Будувати мости” (2004) Її Величності Імператриці Японії Мітіко, читає лекції з української літератури в університеті Кіото та з гендерних проблем сучасності в університеті Sokko Gakai.

У 2006 році Людмила Скирда повернулася на Батьківщину, де продовжувала плідно працювати. З 2006 по 2009 рік її книги мовами цих країн виходять у ОАЕ («Сьоме небо»), Греції («Еліністичні елегії»), Італії(«Метелики і квіти»), Кореї(«Сливовий дощ»),Росії («Птахи і квіти чотирьох сезонів»).

У 2009–2012 рр. — жила і працювала в КНР, разом з чоловіком Юрієм Костенко Надзвичайним і Повноважним Послом України у КНР. Надрукувала у Пекіні три поетичні книги китайською мовою «Подих Китаю», «Мелодії чотирьох сезонів», «Голоси Піднебесної», а також унікальний альбом «Натхненний вірш, чаруюча картина», в якому 25 найвідоміших художників Китая проілюстрували вірші української поетеси.

Твори

 • AD ASTRA!

  поезія
 • Голоси Піднебесної

  поезія
 • З книги «Дзуіхіцу від Сакури»

  поезія
 • Мелодії чотирьох сезонів

  поезія
 • Подих Китаю

  поезія
 • Чарівна мушля

  поезія

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар