Смолич Юрій Корнійович з’явився на світ 08.07.1900р. в родині вчителів на Черкащині. Відомий в Україні як прозаїк, драматург, театральний критик, журналіст і публіцист.

1918-го закінчив гімназію у Жмеринці та вступив на комерційно-технічний факультет Київського комерційного інституту. Але вже 1919-го, покинувши навчання, став санітаром добровольчого загону боротьби з тифом.

Працював діловодом, актором у театрі-студії червоноармійців, намагався зробити артистичну кар’єру, протягом 4 років був інспектором театрів. Після цього повністю поринув у літературну діяльність.

Писав багато й різножанрово: в його арсеналі були повісті й новели, романи на соціальну, науково-фантастичну та побутову тематику, сатира. Першу збірку оповідань опублікував 1924-го. Постійно займався театральним рецензуванням, робив переклади з російської та французької. Часто підписував свої твори псевдонімом Жан Гудран. Його п’єси ставили в українських та московських театрах.

Є одним з основоположників пригодницького та науково-фантастичного жанрів в українській літературі, в якому були написані три твори. За кілька років до війни опублікував автобіографічну трилогію (1936-1938).

Наприкінці життя складав мемуари. Помер 26.08.1976р. у Києві.

Твори

  • Мир хатам, війна палацам

    історія, роман, уривок

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар