Автор фольклорних та історичних матеріалів, філолог, український письменник, син професора словесності Срезневського Івана Євсейовича, Ізмаїл народився 13.06.1812 у Ярославлі (Російська імперія). Коли немовляті виповнилося лише кілька тижнів, родина переїхала до Харкова.

Його батько помер, коли хлопчикові ледь виповнилося 7 років. Під опікуванням матері він здобув блискучу домашню освіту, яка дала змогу вступити до Харківського університету в чотирнадцятирічному віці. А вже за три роки після захисту дисертації став кандидатом філософських наук.

Літературні здібності виявилися у хлопчика в дуже ранньому віці: з 8 років він почав складати вірші, а після отримання вищої освіти твердо вирішив стати вченим і займатися етнографічними дослідженнями й літературою. Писав українською мовою прозові та поетичні твори на фольклорну тематику.

Протягом 1839-1842 років подорожував слов’янськими землями задля дослідження місцевого фольклору, після чого написав фундаментальний твір, націлений на збереження пам’яток письменства, впорядкування словників регіональних мов та слов’янських діалектів. Окремо описав основні особливості розвитку української мови. Безцінні численні пам’ятки давньослов’янського та давньоруського письменства, які він досліджував і публікував на їх основі свої аналітичні праці.

У січні 1847 Срезневський переїздить до Петербурга, де очолює кафедру історії та літератури, 1855-1880 – декан історико-філологічного факультету Санкт-Петербурзького університету. Там і помер 21 лютого 1880 року.

Твори

  • Збірка

    збірка, поезія, російською мовою
  • Корній Овара

    балада

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар