Стельмах Михайло Панасович (24 травня 1912 р. — 27 вересня 1983 р.) – український письменник-драматург, знавець та дослідник фольклору.

Виходець із селянської родини, що мешкала у с. Дяківці Вінницької області. По завершенні середньої школи, хлопець вступив до Вінницького педагогічного інституту на факультет літератури. Отримавши диплом, до початку Другої Світової війни працював шкільним вчителем на Київщині. Після мобілізації, в складі артилерійських військ брав участь у боях на території Білорусі, під час яких двічі зазнавав поранень. Також, з 1944 р. займався редагуванням фронтового видання газети «За честь Родины». В повоєнні роки літератор активно займався науковою діяльністю в стінах Академії Наук УРСР, а також постав як значна політична фігура – народний обранець до ВР СРСР. Останнім часом проживав у м. Київ, де й помер на 72-му році життя.

На рахунку М. Стельмаха, як літератора, близько десятка поетичних збірок, зокрема, «Шляхи світання», «Добрий ранок» тощо. Як автору прозових соцреалістичних творів, в яких він прикрашав радянські реалії відповідно до лінії партії, його перу належать такі романи, як «Хліб і сіль», «Дума про тебе», п’єси «Зачарований вітряк», «На Івана Купала», повість «Гуси-лебеді летять» та ін.

Коментарі

Кількість коментарів: 1
Василь:
18.09.2016 09:14

Звинувачувати Михайла Панасовича у прикрашанні радянських реалій можуть люди, які далекі від творчості Стельмаха. Прочитайте ті ж “Чотири броди”, панове критики і біографи!

Залишити коментар