Стельмах Ярослав Михайлович (30 листопада 1949 р. – 4 серпня 2001 р.) – вітчизняний письменник, автор творів для дітей та юнаків, кіносценарист, перекладач.

Уродженець м. Києва. Отримавши шкільний атестат, хлопець вирішив пов’язати своє життя із вивченням іноземних мов, тож успішно склав вступні іспити до Київського педагогічного інституту. Однак, пізніше, його почала приваблювати література. Тому Я. Стельмах їде до Москви та стає слухачем Вищих літературних курсів. На жаль, життя талановитого літератора обірвалося занадто рано: під час однієї з поїздок на дачу, він не впорався із керуванням. Його автомобіль врізався у пасажирський автобус, а сам водій помер миттєво.

Серед дитячих творів, перу Я. Стельмаха належать оповідання «Мітькозавр із Юрківки» , «Вікентій Премудрий» тощо. Також він є автором сценаріїв до кінострічок «Циганка Аза», «Провінціалки», «Кіценька». Завдяки його перекладу відомих світових творів українською мовою, театральні режисери отримали змогу знайомити глядачів із шедеврами міжнародної класики.

Твори

  • Митькозавр iз Юрківки

    дитяча література, казка, уривок
    1

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар