Свідзінський Володимир Юхимович, багато поколінь предків якого були священниками, народився 8.10.1885р. на Вінниччині. Навчався у духовному училищі, потім – у Камянець-Подільській семінарії. 1913-го закінчив Київський Комерційний інститут. З 1926 мешкав у Харкові, де у журналі «Червоний шлях» працював коректором.

Відносно небагата літературна спадщина Свідзінського складається зі збірок віршів, які друкувалися з 1922 до 1927 року, та перекладів творів відомих поетів світу з французької, іспанської, польської, серед яких Арістофан, Овідій, Рільке.

У вересні 1941-го, коли німецькі вояки наближалися до Харкова, В.Ю.Свідзінського арештували органи НКВС за звинуваченням у антирадянській пропаганді. Групу арештантів під конвоєм гнали на схід. 18 жовтня зачинені в сараї у с. Непокрите в’язні згоріли за остаточно невияснених обставин. Разом з автором у цьому полум’ї загинули його ненадруковані ліричні твори, віршовані казки та балади, які були лише у рукописах. Завдяки поетові Веретенченкові зберігся лише великий (96 поезій) рукопис недрукованих поезій «Медобір», який був вивезений за кордон і виданий у Мюнхені 1975-го року.

30 березня 1964 за відсутністю складу злочину Володимир Свідзінський реабілітований посмертно.

В Україні у 1986 році надруковано велику збірку поета, а 2004-го – двотомник його поетичних творів.

Твори

 • Кий

  казка
 • Нанана Бoceлe

  казка
 • Поезія

  вірші, збірка
 • Сонцева помста

  легенда
 • Сопілка

  казка
 • Чудесна тростка

  казка

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар