Народився 20 вересня 1923 року в селі Новоолександрівка Миколаївської області.

Перші творчі спроби Олександра почалися ще в школі, а деякі оповідання навіть були надруковані в місцевій газеті.

Закінчив школу у 1941 році і одразу ж потрапив на фронт. Пройшов всю війну сержантом-мінометником, але за два дні до капітуляції Німеччини був поранений під Берлином. Через це поранення Олександр до кінця життя кульгав.

Після війни Олександр Сизоненко повернувся в Миколаїв. Працював спочатку в пекарні, потім на Чорноморському суднобудівному заводі у відділі пропаганди й агітації.

В 1949 році в журналі «Вітчизна» було надруковане оповідання письменника «Весна», а в 1951 році вийшла перша окрема книжка під назвою «Рідні вогні».

З 1952 року Олександр Сизоненко стає членом Національної Спілки письменників України.

В 1955 році заочно закінчив літературний факультет Миколаївського педінституту.

У 1962 році переїхав до Києва, де влаштувався в сценарний відділ кіностудії ім. О. Довженка. За його сценаріями були відзняті фільми «Білі хмари» та «Кайдашева сім’я». Сизоненко доклав руку й до створення відомої картини «Тіні забутих предків», був редактором цього фільму.

За своє життя Олександр Сизоненко написав більше 30 книг, перекладених на білоруську, російську, польську, англійську, литовську мови. За трилогію «Степ», «Була осінь» та «Мета» був відзначений Державною премією ім. Т. Шевченка.

До кінця життя вірив в комуністичну ідеологію і вважав себе «радянською людиною». Співпрацював з Комуністичною партією України, писав статті у партійну газету «Комуніст», товаришував з Василем Симоненко.

Помер 13 вересня 2018 року, не доживши всього тиждень до свого 95-річчя.

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар