Дмитро Михайлович Могилянський, відомий український поет і письменник з творчої династії Могилянських, який публікувався під псевдонімом Дмитро Тась, народився 28.01.1901р. у Чернігові. У рідному місті закінчив гімназію та педінститут. Друкуватися почав 1918-го на сторінках місцевих газет та окремими збірками. Дебютним виданням стала книжка «Голод» (1919).

1925-го переїхав до Києва. Перекладав українською твори Чехова.

1930-го оселився у Харкові, де працював журналістом різних газет. Українські літературні критики відносили Дмитра до провідних представників неосимволізму та експресіонізму.

Типовою ознакою його поезій були: нервово-емоційний динамічний розвиток подій, прагнення перетворити світ бунтівним шляхом або самогубство як повстання небагатьох проти більшості. До речі, як і в його батька Михайла Могилянського. Суїцидальні мотиви просліджуються в обох збірках Дмитра як результат стосунків у межах любовного трикутника.

Наприкінці січня 1938 Д.Тася арештували за обвинуваченням у контрреволюційній діяльності та 28 лютого розстріляли. Це була сумнозвісна доба «Розстріляного відродження», що забрала життя багатьох талановитих митців України.

Посмертно реабілітований у березні 1958 року.

Твори

 • Апсни

  оповідання
 • Вірші

  вірші, збірка
 • Полонені шуми

  повість
 • Сад

  оповідання

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар