Теліга Олена Іванівна (при народженні – О. І. Шовгеніва) – талановита українська поетеса,громадський діяч та активна учасниця ОУН.

Була народжена 8 липня 1907 року у невеликому російському містечку Іллінське, що у Московській області. У п’ятирічному віці разом із батьками переїхала та оселилась в Петербурзі, а вже з 1918 року стає мешканкою м. Київ. Розпочала навчання у Жіночій гімназії О. Дучинської, однак, внаслідок проведених реформ в освітянській сфері, була переведена до звичайної трудової школи. Внаслідок переслідування батька за його політичну діяльність в складі уряду УНР, з 1922 р. О. Теліга була вимушена залишити Україну та перебувала в еміграції в Чехословаччині. Саме там вона отримує вищу освіту за філологічним фахом в педагогічному інституті м. Прага. З 1929 року вона перебуває у Польщі, де через злидні і голод працює в нічних кабаре. Захоплена ідеями фашизму, що панували у тогочасній Європі, вона повертається до Києва, де стає членом ОУН. В лютому 1942 р. вона потрапила у засідку гестапо: була заарештована, а пізніше – розстріляна разом із однодумцями-соратниками в Бабиному Яру.

Як поетеса, О. Теліга відома вітчизняному читачеві за такими віршами, як «Життя», «Безсмертне», «Подорожній», «Відповідь», «Ніч була розбурхана та тьмяна» та ін.

Твори

  • Вибрані твори

    поезія
  • Вірші

    вірші, збірка
  • Душа на сторожі: Вибір з поезій

    вірші, поезія

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар