Степан Йосипович Тудор (уроджений Олексюк) народився 25.08.1892р. на Львівщині. Йому довелося бути учасником трьох війн. Під час 1-ї Світової служив у австрійській армії, 1915-го здався у російський полон, до 1923-го мешкав у Радянській Україні. Під час Громадянської війни на Україні – боєць Корсунської революційної бригади. Був організатором кооперативів, чиновником наркому освіти. Після повернення на Галичину 1926-го закінчив Львівський університет. За 10 років зробив велику партійну кар’єру від антифашистського конгресу діячів культури до голови ревкому. Став доцентом Львівського університету.

Перші публікації Тудора відбулися 1925-го, 1929-го вийшла прозова збірка «Народження», крім цього, друкувалися вірші, філософські, критичні й публіцистичні статті.

Степан Йосипович товаришував і співпрацював з письменником Олександром Гаврилюком. Разом вони й загинули у перший день війни 22.06.1941 під час бомбардування Львова нацистською авіацією. Обидва письменника поховані на Личаківському цвинтарі в спільній могилі.

Твори

  • Збірка

    збірка, оповідання, повість
  • Молошне божевілля

    повість
  • Червоний усміх

    оповідання

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар