Народився український поет і перекладач, громадсько-політичний діяч Сидір Антонович Твердохліб 9 травня 1886р. у Бережанах. Вищу освіту здобував у Львівському, потім у Віденському університетах, по закінченні яких вчителював.

Його перші вірші опубліковані 1906-го року в журналах «Світ», «Буковина», «Розвага», а перший поетичний збірник – 1908-го. Крім того, С. А. Твердохліб писав новели, перекладав літературні твори Т. Шевченка, О. Олеся та інших українських письменників німецькою, польською мовами, які також друкувалися у польських журналах.

До речі, його перекладацька діяльність була дуже успішною. І. Франко навіть написав критичну статтю про цей напрямок, назвавши Сидора Антоновича «перекладачем, що має широку духовну культуру і вироблений естетичний смак».

Не лишився Твердохліб поза політичної діяльності. 1922-го року, коли готувалися вибори до польського сейму, в тому числі й у Галичині, він мав бути кандидатом від Львівського округу як лідер Української хліборобської партії. Але розбіжності у поглядах на політичне майбутнє України серед членів УХП призвели до організації замаху на нього, який здійснили після мітингу 13.10.1922р. у Львові. Наступного дня Сидір Антонович помер від тяжких ран.

Твори

  • В свічаді плеса

    вірші, збірка, поезія

Коментарі

Кількість коментарів: 1
Nikola:
17.01.2021 19:11

А хто убив поета?

Залишити коментар