Вінграновський Микола – відомий вітчизняний актор, режисер, сценарист, а також поет та письменник, що був яскравим представником літературної течії т.зв. «шістдесятників».

Роки дитинства М. Вінграновський провів у с. Богопіль, яке наразі знаходиться на території Миколаївської області, де і народився 7 листопада 1936 р. Ще з малечку він уявляв себе на сцені, тож у 1955 р. мрія здійснилася – хлопець склав іспити та був зарахований на відповідний факультет інституту театрального мистецтва, що у Києві. Саме там на нього звернув увагу знаний український режисер О. Довженко та запропонував навчання у Москві та провідну роль в авторській стрічці «Повість полум’яних літ».

Перші поетичні спроби М. Вінграновський зробив ще в період студентства. Його вірші друкували найвідоміші літературні видання. Справжня слава прийшла до письменника після виходу у світ роману «Северин Наливайко», а згодом – одна за одною друкувалися поетичні збірки («Сто поезій», «На срібнім березі», “Атомні прелюди”, «Цю жінку я люблю» тощо).

Відомий вітчизняному читачеві М. Вінграновський і як автор дитячої літератури, яку збирав у книжках «Літній вечір», «Мак», «Чорти» і т.ін.

Після тривалого виснажливого захворювання, помер у 2004 році. Був похований на Байковому цвинтарі в м. Київ.

Коментарі

Кількість коментарів: 1
Діана:
11.05.2015 23:41

Супер! Дякую за таку працю!

Залишити коментар