Євгенія Ярошинська – українська письменниця, етнограф, громадська діячка, педагог, перекладач.

Народилася в с.Чуньків, тепер Чернівецька обл. Після закінчення 6 класів Чернівецької гімназії Євгенія почала вчителювати у сільських школах на Буковині, і одночасно записувала народні пісні. Майже через сто років, у 1972 р., зібрані тексти (понад 450 пісень) вийшли збіркою “Народні пісні з-над Дністра”.

Євгенія була активною учасницею громадського руху. Вона організовувала у селах жіночі осередки; вступила до товариства “Руська школа”, яке займалось виданням підручників та літератури для позакласного читання, і т.д.

У 1886 році письменниця почала друкуватись. Як Ольга Кобилянська, Юрій Федькович та інші буковинці, Євгенія спершу писала німецькою мовою, однак під впливом україномовної газети “Буковина” перейшла на рідну, українську. Вона описувала побутові сцени з народного життя, зображувала жіночу інтелігенцію, що бореться за рівноправ’я, писала також оповідання і нариси для дітей. Найвідоміші її твори – повісті “Перекинчики”, “Рожі а терне”, “Понад Дністром”. Про Ярошинську-письменницю чомусь надовго забули; почали перевидавати лише у 50-х роках XX сторіччя.

У віці 36 років письменниця померла від перитоніту, похована у Чернівцях.

Твори

 • Вірна Люба

  оповідання
 • Гість

  оповідання
 • Двір життя

  оповідання
 • Женячка на виплат

  оповідання
 • Квіти

  оповідання

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар