Український поет-символіст, літературознавець, перекладач, публіцист Дмитро Юрійович Загул народився в родині бідних селян у с. Мілієве на Буковині 28 серпня 1890р. У батьків не було коштів навіть на навчання сина, та й померли вони дуже рано, тому гімназію він закінчив лише завдяки сільському вчителеві, який оплатив навчання. Закінчивши 1913-го навчання, вступив до Чернівецького університету на філософський факультет, але отримати вищу освіту не судилося – все зламала війна, під час якої його відправили до Нижнього Новгорода.

Перші публікації поезій Загула з’явилися 1906-го. В них чітко прослідковувався величезний вплив коломийок, які співали йому мати й сестра довгими зимовими вечорами. Потім були віршовані збірники «Мережка» (1913), «З зелених гір» (1918), написані в стилі символізму. Завдяки другій про поета заговорили. Лірична збірка «На грані», написана під впливом драматичних подій 1919-го, за відгуком українського критика О.Білецького, була «однією з найстрашніших книжок українського модернізму».

1928-го вийшла остання збірка поета «Мотиви», в якій Дмитро Юрійович, що підтримував революційні зміни в країні, виявив свою розгубленість перед великим дисонансом мрій та реальності. З того часу він вже не друкував поетичних збірок, лише окремі поезії з’являлися в періодиці. Натомість його захопила редакторська робота, критичні статті, переклади.

26.02.1933р. Д.Ю.Загула за обвинуваченням в націоналізмі арештували й засудили на 10 років. Покарання він відбував у Забайкаллі. Після закінчення терміну ув’язнення 1943-го його не відпустили (мовляв, йде війна, «до особливих розпоряджень» не можна). Ця звістка підкосила й без того вкрай фізично ослаблого поета, і влітку 1944-го він помер.

Твори

  • Геліополіс

    поема
  • З зелених гір

    вірші, збірка, поезія
  • Мара

    вірші, збірка, поезія
  • Мотиви

    вірші, збірка, поезія
  • На грані

    вірші, збірка, поезія
    1
  • Наш день

    вірші, збірка, поезія
  • Поезія

    вірші, збірка, поезія

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар