Зеров Микола Костянтинович (26 квітня 1890 р. – 3 листопада 1937 р.) – відомий український поет, майстер сонетів, полеміст та літературознавець.

З’явився на світ в м. Зіньків Полтавської області. Його батько – вчитель місцевої школи, особливу увагу приділяв розвитку майбутнього письменника. Закінчивши школу, юнак пішов навчатися до гімназії м. Охтирка, а у 1909 р. став студентом Київського університету Св. Володимира. З 1912 по 1920 рр. М. Зеров викладає історію та українознавство у провідних навчальних закладах столиці, а у 1923 р., врешті-решт, здобуває наукове звання професора. Невдовзі, стає активним учасником культурного життя країни: знаходить себе як письменник у течії «неокласиків», публікує критичні статті, вступає у полеміку в роки т. зв. «літературної дискусії». Через це піддається нищівному гніту з боку радянської влади: його твори були заборонені, а сам автор – заарештований та ув’язнений на цілих 10 років. Після перегляду справи, літератору було змінено покарання із заслання на розстріл, який було здійснено у с. Сандармох у Карелії.

Вперше вірші М. Зерова вийшли до друку в 1911 р., однак справжня популярність прийшла до поета після виходу у світ збірки поезій «Камена» (1924 р.). Також його авторству належать історико-біографічні нариси «Леся Українка», «Нове українське письменство», численні публікації в журналі «Життя і революція».

Твори

  • Вірші

    вірші
  • Зібрання творів. Том 1

  • Зібрання творів. Том 2

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар