Жовна Олександр Юрійович (15 лютого 1960 року народження) – відомий український прозаїк, кіносценарист.

Уродженець м. Новомиргород, що на Кіровоградщині. Має педагогічну освіту, яку отримав в Національному педагогічному університеті ім. Горького в м. Києві. На сьогодні, окрім творчої та кінематографічної діяльності, письменник має майже тридцятирічний стаж роботи в інтернаті, де перебувають розумово відсталі діти, що розташований у його рідному місті.

Успіх до О. Жовни як режисера прийшов після першого показу екранізації стрічки «Маленьке життя», яка згодом була високо оцінена на кількох кінофестивалях. Як письменник, він має особливий стиль, який достатньо наближений до творів А. П. Чехова. Так, оповідання і романи літератора дуже прості за формою, але наповнені глибинними психологічними переживаннями та торкаються актуальних проблем у суспільстві. Найвідомішими творами є повісті «Вдовушка», «Партитура на могильному камені», «Second hand» тощо.

Володар звання «Заслужений діяч культури України», яке було надане у 2008 р.

Коментарі

Кількість коментарів: 1
Наталія:
11.11.2015 14:50

Коментар до твору “Її тіло пахло зимовими яблуками”:
Це справжнє, пречудове творіння душі! Щирого серця! Читала одним духом, не маючи сили зупинитись. Невеликий за розміром, але величезний, мов саме життя, справжній захоплюючий роман. Дякую. Хвала Господові, що в наш час ще , хоча б інколи, як неоціненні смарагди, знаходиться мить , коли зустрічаєш такі скарби словотворчості ! Прочитало оповідь, і немов напилася чистої, джерельної води. Нехай Всевишній береже і надихає на подальшу творчість. 12+

Залишити коментар