Багрянцева (Багряна) Ганна Юріївна – сучасна українська поетеса, прозаїк, драматург та перекладач. Народилась 24 березня 1981 року у місті Фастіві, Київської області. Проживала у селі Борова, що у Фастівському районі, а з 1989 року стала Киянкою. У 2004 році з відзнакою закінчила магістратуру Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, за спеціальністю «Українська мова і література.» У цьому ж році стала членом національної спілки письменників України. Активно працювала у різних сферах теле і радіомовлення, а також була активним громадським діячем. На сьогоднішній день має безліч відзнак та нагород, є членом Національної спілки письменників України. І це далеко не весь перелік її заслуг у літературі.

Вперше надрукувалася Ганна Юріївна у 2000 році, під псевдонімом – Ганна Багряна. Її першими роботами були поетичні збірники. Пізніше наряду з віршами, з-під пера Ганна народилося 3 романи: «Етимологія крові», «Дивна така любов» та «Дошкуляка». Також вона є автором дитячих творів, збірника п’єс, та лібрето до мюзиклу «Глорія». П’єси Ганна Багряної ставились на сценах не тільки України, а також у САШ та Македонії.

Письменниця з відзнаками займається перекладацькою діяльністю, вільно володіє чотирма мовами. Твори Ганна Багряної насичені різноманіттям почуттів, чуттєвістю та силою, містикою та пригодами, іронією та патріотизмом. Вони, в свою чергу, були переведені на 17 мов та опубліковані у виданнях України та інших країн.

На сьогоднішній день Ганна Юріївна живе у Македонії, місті Скоп’є, але, як каже вона сама: «Де б я не була, в серці я завжди українка».

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар