Дереш Любко (або Любомир Андрійович Дереш) – письменник, телеведучий, яскравий представник сучасної української культури.

Народився 10 серпня 1984 р. на Львівщині. За професією Л. Дереш – економіст, має вищу фахову освіту. Однак, знайшов себе саме у творчій діяльності. Популярність прийшла до нього ще у вісімнадцятирічному віці, коли до рук українського читача потрапив його дебютний роман під назвою «Культ». Деякий час працював редактором російськомовного журналу «Кофе с молоком».

Основною темою його творів є опис життя сучасної молоді. Описуючи буденні історії звичайних школярів та підлітків, їх пристрасть до згубних звичок (вживання алкоголю, наркотиків та галюциногенів) , Л. Дереш намагається найбільше наблизитися до реальності, тож не соромлячись використовує сленг та слова, що знаходяться поза цензурою.

Твори Л. Дереша були перекладені на десятки іноземних мов ( зокрема, англійська, сербська, німецька, французька тощо). Найбільш відомими серед них є: «Голова Якова», «Трохи пітьми», «Миротворець», «Архе» і т. ін.

Твори

 • Архе: Монолог, який усе ще триває

  сучасна література, уривок
 • Культ

  сучасна література, уривок
  3
 • Поклоніння ящірці: Як нищити ангелів

  сучасна література, уривок

Новини, пов'язані з автором

Події за тиждень 28.10.2019 – 03.11.2019

03.11.2019
Зображення для новини Події за тиждень 28.10.2019 – 03.11.2019
У Львові премію Міста Літератури ЮНЕСКО отримав перекладач, письменник Андрій Содомора. Переможцю вручили статуетку та сертифікат на 150 тис. грн. ВВС News Україна оголосила конкурс читацьких ...
 • #Андрусяк Іван
 • #Андрухович Софія
 • #Арєнєв Володимир
 • #Бабкіна Катерина
 • #Дереш Любко
 • #Дерманський Олександр
 • #Содомора Андрій
 • #Ткачук Галина

Коментарі

Кількість коментарів: 3
Ліля:
30.09.2015 11:33

Коментар до твору “Остання любов Асури Махараджа”:
Мені дуже імпонують вдумливість і філософські погляди Автора. “Остання любов…” це глибокі переживання Людини, яка відчуває складність життя і свою відповідальність за все, що відбувається у власному житті й не тільки. Книга була написана і видана ще до подій Майдану, але сатира і критика влади як такої, потреба змін і боротьби — ВЖЕ там були відображені. Це КЛАС! Дорослість мислення і рефлексій, що значно переросла вікову категорію Любка (як особисту, так і читацьку) захоплює. Читаю роман “Остання любов Асура Махараджа”! вдруге і не перестаю чудуватися і насолоджуватись. Чого й бажаю іншим читачам. А для Автора — ДЯКУЮ!

Таня:
20.08.2015 13:40

Я ще дивуюсь трохи, читаючи матюки в книжках… проте Дереш гарно пише, по новому. Раджу прочитати!

Гість:
04.05.2015 18:38

Коментар до твору “Голова Якова”:
Книга Любка Дереша з якої почав знайомство з творчістю автора. І не пошкодував, одразу сподобалась. Теми відверті і близькі, зміст унікальний для української літератури. Мова проста, але приємна. Тепер один з улюблених українських письменників (серед Валерія Шевчука, Майка Йогансена, Жадана). Правда, ранні книги не зачепили, а “Культ” навіть не пробую читати.

Залишити коментар