Кобилянський Володимир Олександрович народився 27.09.1895р. у Румунії. Після закінчення німецької початкової школи навчався в учительській семінарії у Чернівцях, після чого учителював у сільській школі на Буковині. 1913-го переїхав до Києва, 1919-го працював у Головній книжковій палаті.

У літературних колах був відомий під псевдонімами В. Бульваров, Ульріх Штутнер, Остап Сумрак. На жаль, поет прожив дуже коротке життя – усього 24 роки. Дві збірки його віршів вийшли вже посмертно. На його ранню поезію дуже відчутний вплив німецького романтизму та українського модернізму. З австрійським паспортом Володимир дуже ризикував, тому життя у Києві було для поета досить небезпечним, адже будь-якої миті йому загрожувало вигнання з України. Мабуть з цієї причини вірші того періоду просічені стражданням і відчуттям наближення життєвих мук.

Щодо перекладацької діяльності: в арсеналі В. Кобилянського більше 100 перекладів творів Г. Гайне, Й. Ф. Шіллера, Тангейзера, Мальчевського, безліч циганських романсів.

Помер він 10.09.1919р., коли в окупованому денікінцями Києві лютувала епідемія висипного тифу.

Твори

  • Поезія

    вірші, збірка

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар