Курков Андрій

Курков Андрій

  • Дата народження: 23 квітня 1961
  • Місце народження: c. Будогощ, Ленінградська область, Росія
    дивитись на карті
  • Сторінка на Літресі

Сучасний український письменник Андрій Курков народився 23 квітня 1961 року в містечку Будогощ Ленінградської області, але коли йому виповнилося 3 роки, родина переїхала у Київ. Перші «спроби пера» Андрій здійснив ще навчаючись у школі: коли йому було 7 років, він написав вірша «Жили-были три дружка, три весёлых хомячка».

Після школи Андрій Курков навчався у Київському державному педінституті іноземних мов, закінчив його 1983 року. Разом в цим також закінчив курси з вивчення японської мови та Московський заочний університет культури. На військову службу попросився до Одеської виправної колонії охоронником. Під час служби, переважно вночі, писав свої твори, які, між тим, у ті часи ніде не публікувалися. Потім була робота редактором у видавництві «Дніпро», сценаристом на кіностудії ім. О.Довженка, викладачем у Державному інституті театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого.

Першим його опублікованим літературним твором була фантастична повість «Нападение» у 1989 році. Через два роки вийшла перша збірка фантастики Куркова «Не приведи меня в Кенгаракс», потім інші фантастичні твори.

Слід зазначити, що Андрій Курков свої твори пише й російською мовою. Він сам себе називає «громадянин України й український письменник російського походження».

Щодо жанру творів письменника, з його слів: «Змагаюся з нашою дійсністю: хто абсурдніше напише майбутнє. Іноді я виграю, іноді – програю». Тут і сучасна наукова фантастика, й містичний трилер, детектив, постмодерн чи антиутопія. Хоча основним жанром, мабуть все ж треба зазначити фантастику: але ж саме їй автор зберігає вірність протягом всієї творчості.

Цікавою є доля одного з творів Андрія Куркова: 1994-го року романтичний пригодницький роман «Любимая песня космополита» переміг у Міжнародному літературному конкурсі Фонду Г.Белля (Німеччина), хоча за три роки до цього в Росії його назвали антиросійським, а в Україні – антиукраїнським.

Втім, популярність до Куркова спочатку прийшла не як до письменника, а як до кіносценариста. 1997 року за стрічку «Приятель покойника» його ім’я назвали серед трьох кращих кіносценаристів Європи та обрали членом Європейської Кіноакадемії. За сценаріями Андрія Куркова знято 18 фільмів не лише художніх, а й документальних.

Сьогодні Андрій Курков має велику популярність у світі. Його навіть називають «російськомовним письменником № 1 у Європі», чиї книжки увійшли у топ-десятку європейських бестселерів й перекладені на 33 мови. Видано вже 5 книжок для дітей та 13 романів. Починаючи з 1990 року усі твори Куркова видаються у Харківському видавництві «Фоліо», а з 2005 – також у російському видавництві «Амфора» у Санкт-Петербурзі. Тираж роману «Пикник на льду» у 150 тисяч примірників миттєво розійшовся по Україні. А в березні 2008-го роман «Ночной молочник» став лауреатом російської літературної премії «Національний бестселер». Авторська публіцистика Андрія Куркова регулярно видається десятком популярних видавництв зарубіжжя.

Нивини, пов'язані з автором

Проект “Наближення” в Житомирі

01.04.2019
11 квітня в межах всеукраїнського проекту «Наближення», організованого членами Українського ПЕН, до Житомира завітають сучасні українські письменники: Вікторія Амеліна, Лариса Денисенко, Андрій ...
Читати подробиці
#Амеліна Вікторія #Денисенко Лариса #Коцарев Олег #Курков Андрій #Нікітін Олексій #подія #Чапай Артем

Схід читає. Українські письменники зустрінуться з читачами Донецької та Луганської областей

16.01.2019
Благодійний фонд Сергія Жадана та Український інститут книги започаткували нову ініціативу під назвою “Схід читає”. Проект має на меті повернути бібліотекам роль центрів громадського і культурного ...
Читати подробиці
#ініціатива #Андрусяк Іван #Жадан Сергій #Курков Андрій #Положій Євген #Стус Тетяна

Фіналісти щорічної літературної премії «Книга року ВВС-2018» вже відомі

13.12.2018
Нещодавно оприлюднено списки фіналістів щорічної літературної премії «Книга року ВВС-2018», що проводиться за підтримки Культурної програми ЄБРР. Із 11 видань, автори яких бажали потрапити до списку, ...
Читати подробиці
#Агапєєва Ірина #Андрухович Юрій #Кідрук Максим #Коцарев Олег #Курков Андрій #премія

Коментарі. Рецензії. Відгуки