Сергій Плохій український письменник, історик, історіограф.

Народився у 1957 році у м. Горькому (Нижній Новгород, Росія), куди його батьків направили за державним розподілом після закінчення інституту. Згодом родина повертається до Запоріжжя, де пройшли дитячі та юнацькі роки майбутнього знавця історії.

Здобув освіту історика та закінчив аспірантуру Дніпропетровського університету. Успішно захистив кандидатську, а згодом й докторську дисертації. У рідному університеті працював викладачем, завідуючим кафедрою, деканом. Проходив стажування у таких відомих університетах, як Колумбійський та Гарвардський. З 2007 року і до сьогодні займає посаду професора історії України Гарвардського університету.

Сергій Миколайович не «кабінетний» вчений, він видатний популяризатор вітчизняної історії. Такі книги, як «Брама Європи», «Козацький міф», «Убивство в Мюнхені. Червоний слід», «Ялта» добре відомі всім, хто захоплюється історією.

Висвітлюючи події та явища, Плохій, дотримується принципів науковості і об’єктивності, при цьому, мова його творів жива, зрозуміла пересічному читачу.

За внесок у розвиток української історичної науки Сергія Плохія нагороджено багатьма преміями та відзнаками. Але найбільша винагорода, це – увага та інтерес читачів до його творчості.

Твори

 • Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності

  історія
 • Врата Европы. История Украины

  історія, публіцистика, уривок
 • Козацький міф

  історія, уривок
 • Последняя империя. Падение Советского Союза

  публіцистика
 • Происхождение славянских наций. Домодерные идентичности в Украине и России

  історія, уривок
 • Убивство у Мюнхені. По червоному сліду

  історія, біографія

Новини, пов'язані з автором

Премію Бейлі Гілфорда 2018 здобув український автор

19.11.2018
Зображення для новини Премію Бейлі Гілфорда 2018 здобув український автор
30000 англійських фунтів стерлінгів – грошовий вимір премії Бейлі Гілфорда (до 20015 року мала назву премії Стенлі Джонсона). Але головна цінність цієї премії – не гроші. Іноді журналісти називають ...
 • #Плохій Сергій
 • #премія

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар