Андрухович Юрій

Андрухович Юрій

  • Дата народження: 13 березня 1960
  • Місце народження: м. Івано-Франківськ
    дивитись на карті
  • Сторінка на Літресі

Юрій Андрухович відомій суспільству як поет, прозаїк, і просто цікава людина. Його рідною домівкою є теперішній Івано-Франківськ, де він народився, зростав, і провів свою молодість. Ще з дитинства у нього закралась любов до творчості, і коли постало питання перед вибором вищої освіти, він, звичайно, обрав літературний напрямок. В 1982 році Юрій закінчив Редакторське відділення Українського поліграфічного інституту у місті Львові, а згодом пройшов Вищі літературні курси при Московському літературному інституті. Поки не забрали до війська, працював у газеті.

Перша його збірка під назвою «Небо і площі», вийшла у світ в 1985 році, і була зустрінута сильною критикою. Більш широкого запалу набрали його наступні збірки, такі як «Середмістя», «Екзотичні птахи і рослини». Служба у війську не стала перепоною для його творінь. Під час чергувань він постійно нотував щось в книжечку, яку завжди носив з собою. Так і виник його перший цикл оповідань під назвою «Зліва, де серце». Також до творчості Юрія Андруховича відноситься і перелік романів, які містять в собі різновид жанру. Це роман «Рекреації», «Московіада», і «Перверзія», які криють в собі сповідь, трилер і сатиру.

Видання Юрія Андруховича перекладені і видані по всьому світу. У 2000 році він отримав літературну нагороду – Премію ім. Гердера.

Коментарі. Рецензії. Відгуки