Лис Володимир Савович – вітчизняний письменник та журналіст сучасності.

Був народжений 26 жовтня 1950 року поблизу невеличкого селища Згорани, що розташоване на Волині. Отримав освіту за фахом «журналістика» у державному університеті ім. І. Франка у Львові. Згодом, письменник-початківець рушив нести військову службу в армії, а знову опинившись вдома, розпочав журналістську діяльність у місцевих газетах Рівненщини, Херсонщини та Хмельниччини. Тривалий період письменник перебував у керівництві літературної частини драматичного театру у м. Рівне. Сьогодні ж В. Лис займає відповідальну посаду редактора політичної газети «Волинь». Бере безпосередню участь у діяльності найвідоміших письменницьких організацій.

Українському читачеві В. Лис відомий за своїми драматургічними творами, зокрема, романами «Камінь посеред саду», «Продавець долі», «Століття Якова», «Маска» тощо. До того ж, за мотивами п’єс літератора були поставлені вистави на сценах найвідоміших театрів України, а деякі оповідання лунали в ефірах радіостанцій.

Твори

 • Графиня

  детектив, сучасна література, уривок
  1
 • Діва Млинища

  сучасна література, уривок
 • І прибуде суддя

  детектив, містика, трилер, уривок
 • Із сонцем за плечима. Поліська мудрість Пелагеї

  документальна література, уривок
 • Камінь посеред саду

  детектив, сучасна література, уривок
  1
 • Країна гіркої ніжності

  сучасна література, уривок
  3
 • Місяць, обмитий дощем (збірник)

  збірка, сучасна література, уривок
 • Стара холера

  сучасна література, уривок
 • Століття Якова

  історія, роман про кохання, уривок
  16

Коментарі

Кількість коментарів: 5
Наталія Щур:
25.05.2016 09:51

Коментар до твору “Маска”:
За жанром це історико-пригодницько-детективний роман. Сюжет захоплює з першої сторінки і не лише пригодами героя/антигероя, а й виразною любовною лінією. Події розгортаються наприкінці ХVIII – на початку ХІХ століття на теренах України (тоді ще Малоросії), Росії, Польщі, Австрії, Німеччини. У центрі – антигерой Прокіп Марушко, колишній кріпак, який став розбійником і діяв у личині шляхтича-магната. Хоч він, по суті, й негативний герой (не Робін Гуд, не Карл Моор, і не Кармелюк), але непосидючий характер, авантюрність, природнÐ! ° смикалка й інтелект, а також трагічні події кріпацького дитинства і юності, – усе це викликає співчуття до нього. Не менш цікавий і оповідач – Василь Слєпньов, нащадок козацького роду (прізвище діда – Сліпень) – службовець канцелярії з таємних доручень російських імператорів, який розкрив таємницю помаранчевої маски. Раджу почитати! Сама “проковтнула” за день.

Кушко Оксана Леонідівна:
25.12.2015 16:53

Нещодавно прочитала дві захоплюючі історії В. Лиса “Століття Якова” і “Соло для Соломії”… Я пишу вірші… і ці два життя не могли не залишити свій слід у моїй душі. Ось поезія, що написана сьогодні під враженнями від цих творів. Дві долі… Дві різні долі перетнулись в часі, Дві різні долі в ньому й загубились… Вони з’явилися в думках зненацька Й на мить у них так гаряче відбились… Одна – прекрасна Соломія. Вона – звичайна українська жінка… Вона жила й любила, як уміла, Душею вільна й сильна Соломинка. Життя її цікаве й незбагненне: Кохання, діти й людські пересуди. Життя, що вписано огненним Жіночим щастям поміж час і люди. А інша доля і не менш яскрава – Століття Якова, століття українця – Історія нещасна і цікава, Любов’ю й мужністю наповнена по вінця. Дві долі, дві прості історії Життя, що їм жили прості селяни, Їм рани час так вдало вмів загоїти, Їх поєднали славні Загоряни. А як життя їх догорати стало, Сторінок до кінця все менше й менше, Здається, долі тої було мало, Але рядки назад перевернеш. З цими героями, душевними, яскравими, Нас познайомив видатний лучанин. Своїми книгами, своїми справами, Він вчить нас жити тихо між рядками…

Світлана:
12.11.2015 12:05

Відкрила Володимира Лиса для себе вперше і закохалась у його образність та сюжети. Дякую! Читайте. Не пожалкуєте.

Мар'яна:
12.08.2015 14:23

Перечитала всі книги автора які змогла знайти. Найбільше сподобались: Століття Якова, Соло для Соломії та Країна гіркої ніжності. Дуже важно відірватись читаючи його книги. Рекомендую!

Лариса:
20.03.2015 08:59

Коментар до твору “Соло для Соломії”:
Читала книгу “Соло для Соломії”. Дуже вразила історія української жінки, яка все життя шукала кохання, але завжди залишалася самотньою… Хочу познайомитися і з іншими творами автора.

Залишити коментар